Score S1 S2 S3 S4 S5 Res
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DAVIS_CUP: Davis Cup Gruppe 1 Europe/Africa, Relegation - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 13:00
Joao Sousa (POR)
Lloyd Harris (RSA)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 14:30
Pedro Sousa (POR)
Nicolaas Scholtz (RSA)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP: Antwerpen ATP - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 15:00
Gael Monfils (FRA)
Diego Schwartzman (ARG)
 
 
         
         
 
 
1.65 11/17 -154   2.20 6/5 120  
20/10 17:30
Kyle Edmund (ENG)
Richard Gasquet (FRA)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP: Moskva ATP - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 14:30
Adrian Mannarino (FRA)
Andreas Seppi (ITA)
 
 
         
         
 
 
2.15 15/13 115   1.68 13/19 -147  
20/10 16:00
Karen Khachanov (RUS)
Daniil Medvedev (RUS)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP: Stockholm ATP - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 13:00
Stefanos Tsitsipas (GRE)
Fabio Fognini (ITA)
 
 
         
         
 
 
1.60 3/5 -167   2.30 13/10 130  
20/10 14:30
John Isner (USA)
Ernests Gulbis (LAT)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP_QUALIFICATION: Erste Bank Open, Kval. - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 11:00
Pierre-Hugues Herbert (FRA)
Jurij Rodionov (AUT)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 11:00
Sergiy Stakhovsky (UKR)
Bradley Klahn (USA)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 12:30
Denis Kudla (USA)
Matthias Bachinger (GER)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 12:30
Peter Polansky (CAN)
Cameron Norrie (ENG)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 14:00
Lucas Miedler (AUT)
Andrey Rublev (RUS)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 14:00
Mikhail Kukushkin (KAZ)
Vaclav Safranek (CZE)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 15:30
Sebastian Ofner (AUT)
Ruben Bemelmans (BEL)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 16:00
Guido Pella (ARG)
Jürgen Zopp (EST)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP_QUALIFICATION: Swiss Indoors Basel, Kval. - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 12:00
Evgeny Donskoy (RUS)
Laslo Djere (SRB)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 12:00
Malek Jaziri (TUN)
Marc-Andrea Hüsler (SUI)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 13:30
Dusan Lajovic (SRB)
Denis Istomin (UZB)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 13:30
Marius Copil (ROM)
Mischa Zverev (GER)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 15:00
Marcel Granollers (ESP)
Mackenzie McDonald (USA)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 15:00
Taro Daniel (JPN)
Sandro Ehrat (SUI)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 16:30
Benoit Paire (FRA)
Alexei Popyrin (AUS)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 16:30
Guillermo Garcia (ESP)
Vasek Pospisil (CAN)
 
 
         
         
 
 
 
 

CHALLENGER: Ningbo Challenger - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 07:00
Miomir Kecmanovic (SRB)
Prajnesh Gunneswaran (IND)
 
 
         
         
 
 
1.40 2/5 -250   2.70 17/10 170  
20/10 08:30
Thomas Fabbiano (ITA)
Radu Albot (MDA)
 
 
         
         
 
 
2.50 3/2 150   1.45 5/11 -222  
 

CHALLENGER: Calgary - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
Startet
Jordan Thompson (AUS)
Enzo Couacaud (FRA)
 
 
6 3      
3 4      
1
0
 
20/10 02:00
Brayden Schnur (CAN)
Casper Ruud (NOR)
 
 
         
         
 
 
2.00 1/1 100   1.70 7/10 -143  
20/10 21:30
Borna Gojo (CRO)
Ivo Karlovic (CRO)
 
 
         
         
 
 
 
 

CHALLENGER: Ismaning - Herresingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 15:00
Filippo Baldi (ITA)
Ugo Humbert (FRA)
 
 
         
         
 
 
 
20/10 16:30
Johannes Haerteis (GER)
Gleb Sakharov (FRA)
 
 
         
         
 
 
 
 

WTA: Moskva WTA - Damesingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 12:00
Daria Kasatkina (RUS)
Ons Jabeur (TUN)
 
 
         
         
 
 
1.45 5/11 -222   2.65 28/17 165  
 

WTA: Luxembourg WTA - Damesingle

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 15:00
Julia Görges (GER)
Belinda Bencic (SUI)
 
 
         
         
 
 
 
 

DAVIS_CUP: Davis Cup Gruppe 1 Europe/Africa, Relegation - Herredouble

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 11:30
G. Elias (POR) / J. Sousa (POR)
R. Klaasen (RSA) / R. Roelofse (RSA)
 
 
         
         
 
 
 
 

ATP: Antwerpen ATP - Herredouble

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 13:00
D. Sharan (IND) / A. Sitak (NZL)
N. Mahut (FRA) / E. Roger-Vasselin (FRA)
 
 
         
         
 
 
2.75 7/4 175   1.38 3/8 -263  
 

ATP: Moskva ATP - Herredouble

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
Slut
M. Jaziri (TUN) / N. Kyrgios (AUS)
M. Mirnyi (BLS) / P. Oswald (AUT)
 
 
         
         
0
0
 
 

ATP: Stockholm ATP - Herredouble

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 16:00
M. Daniell (NZL) / W. Koolhof (NED)
J. Benneteau (FRA) / L. Pouille (FRA)
 
 
         
         
 
 
1.95 18/19 -105   1.75 3/4 -133  
 

WTA: Luxembourg WTA - Damedouble

  Score
S1 S2 S3 S4 S5
Res        
20/10 12:30
V. Lapko (BLS) / M. Minella (LUX)
G. Minnen (BEL) / A. van Uytvanck (BEL)
 
 
         
         
 
 
1.50 1/2 -200   2.40 7/5 140  
Ingen kampe fundet