Belgien Belgien: Sluitingprijs Putte - Kapellen, Race

Start dato: 17/10 12:50  
Status: notstarted Løbs type: normal
Kilometer: 183.6 Etape type: intermediate
Fra: Kapellen Til: Kapellen
Rank Kører Hold Varighed
Ingen resultater endnu

Kina Kina: Tour of Taihu Lake, Stage 7

Start dato: 17/10 06:00  
Status: finished Løbs type: normal
Kilometer: 130.6 Etape type: intermediate
Fra: Jurong Chishanhu Til: Maoshan
Rank Kører Hold Varighed
1 Jakub Mareczko Wilier Triestina 2:58:58
2 Guillaume Boivin Israel Cycling Academy +0:00
3 Benjamin Giraud Delko-Marseille Provence KTM +0:00
4 Vitaliy Buts Kolss Cycling Team +0:00
5 Jonathan Couanon Delko-Marseille Provence KTM +0:00
6 Andriy Vasylyuk Kolss Cycling Team +0:00
7 Stanislau Bazhkou Minsk Cycling Club +0:00
8 Kazushige Kuboki Nippo-Vini Fantini +0:00
9 Juan Pablo Villegas Team Manzana Postobon +0:00
10 Ulises Castillo Jelly Belly Cycling +0:00
11 Eduard Vorganov Minsk Cycling Club +0:00
12 Morgan Smith St. George NRS Cycling Team +0:00
13 Jetse Bol Team Manzana Postobon +0:00
14 Carlos Alzate UnitedHealthcare +0:00
15 Eugenio Bani RTS-Monton Racing +0:00
16 Andriy Kulyk Kolss Cycling Team +0:00
17 Travis Samuel H&R Block Pro Cycling +0:00
18 David Lozano Team Novo Nordisk +0:00
19 Serghei Tvetcov Jelly Belly Cycling +0:00
20 Kanstantin Klimiankou Minsk Cycling Club +0:00
21 Magno Nazaret Funvic/Brasil Pro Cycling +0:00
22 Taylor Shelden Jelly Belly Cycling +0:00
23 Oleksandr Prevar Kolss Cycling Team +0:00
24 Benjamin Prades Team UKYO +0:00
25 Cristian Pena RTS-Monton Racing +0:00
26 Rafael Andriato Wilier Triestina +0:00
27 Eugert Zhupa Wilier Triestina +0:00
28 Caio Godoy Ormenese Funvic/Brasil Pro Cycling +0:00
29 Daniel Habtemichael Eritrea National Selection +0:00
30 Matthew Zenovich St. George NRS Cycling Team +0:00
31 Daniel Dominguez Keyi Look Cycling Team +0:00
32 Alan Marangoni Nippo-Vini Fantini +0:00
33 Daniel Eaton UnitedHealthcare +0:00
34 Lucas Sebastián Haedo UnitedHealthcare +0:11
35 Jonathan Clarke UnitedHealthcare +0:16
36 Sergio Higuita Team Manzana Postobon +0:18
37 Benjamin Hill Attaque Team Gusto +0:20
38 Dennis van Winden Israel Cycling Academy +0:22
39 Christopher Prendergast H&R Block Pro Cycling +0:33
40 Francisco Colorado Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team +0:36
41 Jacopo Mosca Wilier Triestina +1:01
42 Matteo Busato Wilier Triestina +1:01
43 Polychronis Tzortzakis RTS-Monton Racing +3:52
44 Jon Aberasturi Team UKYO +4:46
45 Meron Abraham Eritrea National Selection +5:01
46 Ho San Chiu HKSI Pro Cycling Team +5:01
47 Mingrun Chen Wisdom-Hengxiang Cycling Team +5:01
48 Meng Yan Wisdom-Hengxiang Cycling Team +5:01
49 Martin Lavric Attaque Team Gusto +5:01
50 Luis Carlos Chia Team Manzana Postobon +5:01
51 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club +5:01
52 Edwin Parra Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team +5:01
53 King Lok Cheung Orica-Scott +5:01
54 Romain Gioux Team Novo Nordisk +5:01
55 Cristian Ruiz Team Manzana Postobon +5:01
56 Mihkel Räim Estonia National Selection +5:01
57 Luis Enrique Lemus Israel Cycling Academy +6:18
58 Kaden Groves St. George NRS Cycling Team +7:14
59 Juan Amador Team Manzana Postobon +8:55
60 Enkhtaivan Bolor-Erdene Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team +9:54
61 Quentin Pacher Delko-Marseille Provence KTM +9:54
62 Martin Laas Estonia National Selection +9:54
63 Nazaerbieke Bieken +10:56
64 Nikodemus Holler Bike Aid +10:56
65 Daniel Bichlmann Bike Aid +10:56
66 Bo Wang Wisdom-Hengxiang Cycling Team +10:56
67 Zhiwen Chen Giant Cycling Team +10:56
68 Ching Ying Mow HKSI Pro Cycling Team +10:56
69 Tianhao Gu Giant Cycling Team +11:00
70 Christopher Williams Team Novo Nordisk +11:00
71 Chien Chou Chen Action Cycling Team +11:00
72 Zemenfes Solomon Eritrea National Selection +11:00
73 Rik van IJzendoorn Team Novo Nordisk +11:00
74 Anton Muzychkin Minsk Cycling Club +11:00
75 Itmar Einhorn Israel Cycling Academy +11:00
76 Jason Lowndes Israel Cycling Academy +11:00
77 Adne van Engelen Bike Aid +11:00
78 Eiichi Hirai Team UKYO +11:00
79 Michael Sheehan Jelly Belly Cycling +11:00
80 Altanzul Altansukh Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team +11:00
81 Benjamin Dyball Delko-Marseille Provence KTM +11:00
82 Oscar Pachon RTS-Monton Racing +11:00
83 Gabriel da Silva Funvic/Brasil Pro Cycling +11:00
84 Giuseppe Fonzi Wilier Triestina +11:00
85 Zirong Zhong Team Lvshan Landscape +11:44
86 Jure Rupnik H&R Block Pro Cycling +11:44
87 Marc-Antoine Nadon H&R Block Pro Cycling +11:44
88 Wen Chung Huang Attaque Team Gusto +11:44
89 Xiaojun Fan Team Lvshan Landscape +12:05
90 Weijie Hou Keyi Look Cycling Team +12:16
91 Tanner Putt UnitedHealthcare +12:19
92 Alexis Cartier H&R Block Pro Cycling +12:50
93 Chun Wing Leung HKSI Pro Cycling Team +14:26
94 Nicolas Marini Nippo-Vini Fantini +14:26
95 Vladimir Lopez Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team +14:26
96 Martz Alder Attaque Team Gusto +14:26
97 Kohei Uchima Nippo-Vini Fantini +14:26
98 Masakazu Ito Nippo-Vini Fantini +14:26
99 Zhaoliang Xu Giant Cycling Team +14:26
100 Siu Wai Ko HKSI Pro Cycling Team +14:26
101 Charles Planet Team Novo Nordisk +14:26
102 Andre de Souza Almeida Funvic/Brasil Pro Cycling +16:44
103 Lianshan Zhang Team Lvshan Landscape +16:44
104 Ka Yu Leung HKSI Pro Cycling Team +16:44
105 Wenjie Li Team Lvshan Landscape +16:44
106 Marcus Culey St. George NRS Cycling Team +16:44
107 Haiwang Liu Giant Cycling Team +16:44
108 Keegan Swirbul Jelly Belly Cycling +18:38
109 Andrii Bratashchuk Kolss Cycling Team +21:17
Jianpeng Liu Wisdom-Hengxiang Cycling Team DNF
Tino Thömel Bike Aid DNF
Yuma Koishi Nippo-Vini Fantini DNF
Mauricio Ortega RTS-Monton Racing DNF
Quentin Valognes Team Novo Nordisk DNF
Penghai Deng Giant Cycling Team DNF
Munkhtulga Erdenesuren Ningxia Sports Lottery - Focus Cycling Team DNF
Andre Eduardo Funvic/Brasil Pro Cycling DNF
Francisco Chamorro Funvic/Brasil Pro Cycling DNF
Juntao Meng Team Lvshan Landscape DNF
Suguru Tokuda Team UKYO DNF
Tanzo Tokuda Team UKYO DNF
Timo Schäfer Bike Aid DNS