Måååååål Selvmål Straffesparksscoring Brændt straffespark Gult Kort 2. Gule kort Rødt Kort Udskiftning
[pname]
Fødselsdato: [d]
Højde: [h]
Vægt: [w]
Position: [p]
{{
Mål: [goa]
}} {{
Frispark (begået): [fou]
}} {{
Skud indenfor målrammen: [son]
}} {{
Skud udenfor målrammen: [sof]
}} {{
Blokerede skud: [sbl]
}} {{
Off sides: [ofs]
}} {{
Gule kort: [yec]
}} {{
Røde kort: [rec]
}} {{
Selvmål: [owg]
}}
 
  • [sn].
    {{
    [short_pos]
    }}
    {gameCenter_getName(ref_pfk)}

  • [el]'[elp]
    [team]
    [text]

  •  

    Loader
    STADION:
        -
        Ikke startet
        Nedtælling til kampstart00:00:00
        Livetips Commentaries Lineup Stats
           

          International: Venskabskampe

          18/11 20:45
          Spanien
          Bosnien-Hercegovina
          1.20 1/5 -500   6.40 27/5 540   11.50 21/2 1,050
           

          Danmark: 1. Division

          Slut
          FC Roskilde
          FC Helsingør
             
          Slut
          HB Køge
          Lyngby
             
          Slut
          Hvidovre
          Fredericia
             
          Slut
          Næstved
          Nykøbing FC
             
          Slut
          Silkeborg
          Fremad Amager
             
          Slut
          Viborg
          Thisted
             
           

          Argentina: Cup

          18/11 21:10
          Temperley
          Rosario Central
          4.00 3/1 300   2.80 9/5 180   1.92 11/12 -109
           

          Argentina: Federal A Zone A

          18/11 21:00
          Independiente de Neuquen
          Sansinena BB
             
          18/11 21:00
          Villa Mitre
          Ferro Carril Oeste General Pico
             
          18/11 22:00
          Club Cipolletti
          Deportivo Madryn
             
          18/11 23:00
          CA Alvarado
          Deportivo Roca
             
           

          Argentina: Federal A Zone B

          18/11 21:00
          Sportivo Las Parejas
          CASD Camioneros
             
          18/11 21:30
          Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
          Gimnasia y Esgrima de Concepcion
             
          18/11 21:30
          Defensores de Pronunciamiento
          Atletico Parana
             
           

          Argentina: Federal A Zone C

          18/11 21:00
          Huracan Las Heras
          Racing de Cordoba
             
          18/11 22:00
          Sportivo Estudiantes
          Deportivo Maipu
             
           

          Argentina: Federal A Zone D

          18/11 21:00
          Crucero del Norte
          Deportivo San Jorge Tucuman
             
          18/11 21:30
          Gimnasia y Tiro
          Altos Hornos Zapla
             
          18/11 23:00
          Boca Unidos
          Sarmiento de Resistencia
             
          18/11 23:00
          CA Chaco For Ever
          Juventud Antoniana
             
           

          Argentina: Primera B Metropolitana

          18/11 23:00
          Acassuso
          Sacachispas FC
          1.92 11/12 -109   2.80 9/5 180   3.90 29/10 290
           

          Argentina: Primera B Nacional

          18/11 21:00
          Guillermo Brown
          Villa Dalmine
          2.40 7/5 140   2.75 7/4 175   3.15 28/13 215
          Skal spilles færdig
          Chacarita Juniors
          Gimnasia Jujuy
             
           

          Argentina: Superliga

          18/11 21:10
          San Lorenzo
          Atletico Tucuman
          2.45 16/11 145   2.95 37/19 195   2.85 24/13 185
          Skal spilles færdig
          Defensa y Justicia
          Estudiantes
             
           

          Australien: W-League

          Slut
          Brisbane Roar FC
          Adelaide United
             
           

          Belgien: BEL

          Slut
          Westerlo
          KFCO Beerschot-Wilrijk
             
           

          Bolivia: Clausura

          18/11 20:00
          San Jose
          Real Potosi
          1.06 1/16 -1,667   8.65 130/17 765   14.00 13/1 1,300
          18/11 22:15
          Aurora
          Jorge Wilstermann
          3.95 56/19 295   3.40 12/5 240   1.72 13/18 -139
           

          Brasilien: Serie A

          Slut
          Atletico MG
          Bahia
             
          18/11 20:00
          America MG
          Santos
          3.45 27/11 245   2.95 37/19 195   2.10 11/10 110
          18/11 20:00
          Botafogo RJ
          Internacional
          2.80 9/5 180   2.80 9/5 180   2.60 8/5 160
          18/11 20:00
          Parana Clube
          Palmeiras
          15.00 14/1 1,400   6.60 28/5 560   1.14 1/7 -714
          18/11 20:00
          Sport Recife
          Flamengo
          3.30 23/10 230   3.15 28/13 215   2.10 11/10 110
          18/11 22:00
          Gremio
          Chapecoense AF
          1.38 3/8 -263   4.20 16/5 320   7.35 108/17 635
          18/11 22:00
          Sao Paulo
          Cruzeiro
          1.77 10/13 -130   3.15 28/13 215   4.60 18/5 360
           

          Brasilien: Serie B

          Slut
          Oeste FC
          Goias
             
           

          Colombia: Slutspilskampe Clausura

          Slut
          Bucaramanga
          Independiente Medellin
             
          Slut efter straffe
          Tolima
          Santa Fe
             
          18/11 23:15
          Once Caldas
          Rionegro Aguilas
          1.58 7/12 -172   3.30 23/10 230   5.30 43/10 430
           

          El Salvador: Apertura

          18/11 22:00
          Municipal Limeno
          Jocoro FC
          2.45 16/11 145   3.05 39/19 205   2.55 17/11 155
           

          England: National League

          1. halvleg
          Hartlepool
          Barnet
             
           

          England: WSL

          Slut
          Everton
          Arsenal
             
          Slut
          Birmingham City
          West Ham United
             
          Slut
          Brighton & Hove Albion
          Reading FC
             
          Slut
          Chelsea Ladies
          Yeovil Town
             
           

          Frankrig: DN1

          18/11 21:00
          Paris Saint Germain
          Olympique Lyonnais
          6.80 29/5 580   3.80 14/5 280   1.43 3/7 -233
           

          Grækenland: Football League

          Slut
          AOK Kerkyra
          AE Karaiskakis
             
          Slut
          Aiginiakos FC
          Aittitos Spaton
             
          Slut
          Apollon Larissa
          AE Sparti
             
          Slut
          Panachaiki
          Iraklis Saloniki
             
           

          Guatemala: Apertura

          18/11 18:30
          Antigua Guatemala
          Sanarate
             
           

          Holland: Eerste Divisie

          Slut
          MVV Maastricht
          Roda
             
          Slut
          FC Twente
          Go Ahead Eagles
             
          Slut
          Telstar
          FC Den Bosch
             
          2. halvleg
          Nijmegen
          Sparta Rotterdam
             
           

          Honduras: Apertura Slutspil

          Slut
          Lobos UPNFM
          Platense FC
             
           

          Indien: I-League

          Slut
          Gokulam FC
          Minerva Punjab
             
           

          Indonesien: Liga 1

          Slut
          PSIS
          Persib Bandung
             
          Slut
          Bali United Pusam
          Persebaya Surabaya
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. A

          Slut
          Madagaskar
          Sudan
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. D

          Pause
          Togo
          Algeriet
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. F

          Slut
          Etiopien
          Ghana
             
          Aflyst
          Kenya
          Sierra Leone
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. G

          2. halvleg
          Congo
          DR Congo
             
          Pause
          Liberia
          Zimbabwe
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. H

          Slut
          Rwanda
          Den Centralafrikanske Republik
             
          18/11 18:00
          Guinea
          Elfenbenskysten
          2.80 9/5 180   2.85 24/13 185   2.50 3/2 150
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. I

          Slut
          Angola
          Burkina Faso
             
          18/11 18:00
          Mauretanien
          Botswana
          1.35 6/17 -286   4.20 16/5 320   7.80 34/5 680
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. J

          Slut
          Eswatini
          Niger
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. K

          Slut
          Mozambique
          Zambia
             
           

          International: Africa Cup of Nations Kvalifikation Grp. L

          Slut
          Lesotho
          Tanzania
             
           

          International: Venskabskampe for klubhold

          Slut
          Zenit Petersborg
          Schalke 04
             
           

          International: UEFA Nations League A Grp. 2

          18/11 20:45
          Schweiz
          Belgien
          3.50 5/2 250   3.40 12/5 240   2.05 20/19 105
           

          International: UEFA Nations League A Grp. 4

          Slut
          England
          Kroatien
             
           

          International: UEFA Nations League B Grp. 3

          1. halvleg
          Nordirland
          Østrig
          3.30 23/10 230   3.20 11/5 220   2.20 6/5 120
           

          International: UEFA Nations League C Grp. 2

          18/11 20:45
          Grækenland
          Estland
          1.32 6/19 -313   4.60 18/5 360   10.50 19/2 950
          18/11 20:45
          Ungarn
          Finland
          2.20 6/5 120   3.10 21/10 210   3.40 12/5 240
           

          International: UEFA Nations League D Grp. 2

          1. halvleg
          Moldova
          Luxembourg
          2.10 11/10 110   3.10 21/10 210   3.60 13/5 260
          18/11 18:00
          San Marino
          Hviderusland
          24.00 23/1 2,300   9.00 8/1 800   1.08 1/12 -1,250
           

          Italien: Serie B

          Slut
          Spezia
          Benevento
             
           

          Italien: Serie C Grp. A

          Slut
          Arzachena
          Pro Vercelli
             
          Slut
          Cuneo
          Novara
             
          Slut
          Pisa
          Olbia
             
          2. halvleg
          ASDC Gozzano
          Albissola
             
          2. halvleg
          Juventus U23
          Pontedera
             
          2. halvleg
          Pistoiese
          Piacenza
             
          2. halvleg
          Pro Piacenza
          Pro Patria
             
          2. halvleg
          Virtus Entella
          Alessandria
             
          18/11 18:30
          Lucchese
          Robur Siena
          2.80 9/5 180   2.90 19/10 190   2.35 23/17 135
           

          Italien: Serie C Grp. B

          Slut
          Fermana
          Alma Juventus Fano
             
          Slut
          Gubbio
          Giana Erminio
             
          Slut
          Imolese Calcio
          Ternana
             
          Slut
          Monza
          Pordenone Calcio
             
          Slut
          Sambenedettese
          FeralpiSalo
             
          Slut
          Sudtirol
          Vis Pesaro
             
          Slut
          Virtus Verona
          Teramo
             
          18/11 18:30
          AlbinoLeffe
          Renate
          2.00 1/1 100   2.75 7/4 175   3.85 37/13 285
          18/11 18:30
          Ravenna
          Rimini
          1.87 13/15 -115   2.95 37/19 195   3.90 29/10 290
          18/11 19:00
          Triestina
          L.R. Vicenza Virtus
          2.55 17/11 155   2.85 24/13 185   2.60 8/5 160
           

          Norge: Toppserien kvalifikation

          Slut
          Grei Kvinner Elite
          Lyn Fotball
             
           

          Paraguay: Clausura

          18/11 21:40
          General Diaz
          Independiente CG
          2.30 13/10 130   2.90 19/10 190   2.85 24/13 185
          18/11 23:50
          Nacional
          Sol de America
          2.55 17/11 155   3.10 21/10 210   2.40 7/5 140
           

          Polen: 2. Division

          Slut
          Blekitni Stargard
          Olimpia Elblag
             
           

          Portugal: Liga Cup Gr. B

          Slut
          Vitoria de Setubal
          Tondela
             
           

          Portugal: Liga Cup Gr. C

          Slut
          Belenenses SAD
          Chaves
             
           

          Portugal: Segunda Liga

          Slut
          Sporting Covilha
          Academica
             
          Slut
          Academico Viseu
          Estoril
             
          Slut
          Farense
          Mafra
             
          18/11 18:00
          Oliveirense
          Famalicao
          2.80 9/5 180   2.95 37/19 195   2.50 3/2 150
           

          Rusland: National Football League

          Slut
          FC Rotor Volgograd
          Tom Tomsk
             
          Slut
          Sibir Novosibirsk
          SKA-Khabarovsk
             
          Slut
          Khimki
          FC Sochi 2018
             
          Slut
          Nizhny Novgorod
          FC Tambov
             
          Slut
          Spartak Moskva II
          Shinnik Yaroslavl
             
          Aflyst
          Anzhi Makhachkala
          Mordovya
             
          Slut
          FC Krasnodar II
          Mordovya
             
          Slut
          Armavir FC
          Tyumen
             
          Slut
          Baltika
          Chertanovo Moscow
             
          Slut
          Fakel
          Avangard Kursk
             
          Pause
          Zenit Sankt Petersborg 2
          Luch Energiya
             
           

          Spanien: Segunda B Grp. I

          Slut
          RC Deportivo Fabril
          Las Palmas B
             
          Slut
          AD Union Adarve
          Inter de Madrid
             
          Slut
          Burgos CF
          Unionistas de Salamanca
             
          Slut
          Celta Vigo B
          Real Valladolid B
             
          Slut
          Fuenlabrada
          Navalcarnero
             
          Slut
          San Sebastian de los Reyes
          Pontevedra
             
          2. halvleg
          Coruxo F.C.
          Rapido de Bouzas
             
          Pause
          Guijuelo
          Atletico Madrid B
             
          Pause
          Ponferradina
          Leonesa
             
          Pause
          Salamanca CF UDS
          Real Madrid Castilla
             
           

          Spanien: Segunda B Grp. II

          Slut
          Real Oviedo B
          Logrones
             
          Slut
          Tudelano
          Racing Santander
             
          2. halvleg
          CD Calahorra
          UP Langreo
             
          Pause
          Athletic Bilbao B
          Cultural De Durango
             
          Pause
          CD Vitoria
          Sporting Gijon B
             
          Pause
          RS Gimnastica
          Izarra
             
           

          Spanien: Segunda B Grp. III

          Slut
          Atletico Baleares
          CD Teruel
             
          Slut
          Conquense
          Atletico Levante UD
             
          Slut
          Villarreal B
          Espanyol B
             
          Udsat
          CF Peralada
          Valencia B
             
          2. halvleg
          UE Olot
          Castellon
             
          Pause
          Alcoyano
          Hercules
             
          2. halvleg
          Ontinyent
          Ebro
             
          Pause
          Sabadell
          Badalona
             
           

          Spanien: Segunda B Gruppe IV

          Slut
          Sevilla Atletico
          Atletico Malagueno
             
          Slut
          CD El Ejido 2012
          Granada B
             
          Slut
          Ibiza-Eivissa
          Don Benito
             
          Aflyst
          Lorca FC
          Don Benito
             
          Slut
          Recreativo Huelva
          Melilla
             
          2. halvleg
          Marbella
          CF Talavera de la Reina
             
          2. halvleg
          Atletico Sanluqueno CF
          Almeria B
             
          Pause
          CD Badajoz
          UCAM Murcia
             
          2. halvleg
          Real Murcia
          Cartagena
             
          2. halvleg
          San Fernando CD
          Linense
             
          Pause
          Villanovense
          Futbol Club Jumilla
             
           

          Spanien: Segunda Division

          Slut
          Numancia
          Rayo Majadahonda
             
          Slut
          Cordoba
          Cadiz
             
          1. halvleg
          Albacete
          Lugo
          1.82 9/11 -122   3.15 28/13 215   4.50 7/2 350
          1. halvleg
          Alcorcon
          Elche
          1.82 9/11 -122   3.10 21/10 210   4.60 18/5 360
           

          Sverige: Superettan kvalifikation

          Slut
          IFK Värnamo
          Syrianska
             
          Slut
          Varbergs BoIS FC
          Oskarshamns AIK
             
           

          Tunesien: 1. Division

          Slut
          Etoile Metlaoui
          Espérance
             
           

          Tyskland: Regionalliga Nord

          Slut
          Lupo-Martini Wolfsburg
          SC Weiche Flensburg
             
          Slut
          St.Pauli II
          SV Drochtersen/Assel
             
          Slut
          VfL Oldenburg
          Wolfsburg II
             
          Ingen kampe fundet